Türkiye Kayak tatili için çılgın istatistikler ile dolu

Türkiye Kayak tatili için çılgın istatistikler ile dolu

GÜMTOB Başkanı Haluk Beceren, Uludağ'da sezon beklentisi yüksek olduğunu , Erciyes Kayak Merkezi Başkanı Murat Çıngı, 25 günde 400 bin ziyaretçi ağırladıklarını söyledi.

Türkiye'nin kayak merkezlerinde yüzler gülüyor.
 
Kış sezonunun başlaması ile beraber, Türkiye'nin çeşitli bölgelerindeki kayak merkezleri sömestr tatilinin de etkisiyle de iyi bir sezon yaşıyor.
 
Erciyes rekora gidiyor
Bursa Uludağ, Kayseri Erciyes ve Erzurum Palandöken'de işletmeler son yılların en yüksek doluluk oranlarını yakaladıklarını söyledi. Kayak merkezlerindeki oteller bu yıl dolulukta rekor kıracaklarını belirtiyor.
 
25 günde 400 bin ziyaretçi ağırladıklarını belirten Kayseri Erciyes Kayak Merkezi Başkanı Dr. Murat Çıngı, 15 Aralık itibari ile açtıkları kayak sezonunda 25 günde 400 bin ziyaretçi ağırladıklarını belirterek şunları söyledi:
 
“Erciyes'e gelen misafirlerimizin sayısı her geçen yıl artıyor. Bu sayıyı sürekli artarak yeni rekorları kıracağız. Tüm otellerimiz sömestri tatilini geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da her hafta sonu spor organizasyonları ve aktivitelerle dolu bir sezon yaşıyor.”
 
Uludağ'da iyi sezon beklentisi yüksek
Uludağ'da kar durumun oldukça iyi olduğunu ve yılbaşı tatilinin yoğun geçtiğini ifade eden, kısa adı GÜMTOB olan  Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Derneği Başkanı Haluk Beceren, yakalanan artışın önümüzdeki günlerde de devam edeceğini belirterek şunları söyledi:
 
"Uludağ'da yılbaşından sonra yüzde 50 oranında azalma görülse de, hafta sonlan tekrar yoğun bir talep görülüyor. Sömestr tatilinin gelmesi ile beraber şubat sonuna kadar sezonun iyi geçmesini bekliyoruz. Amacımız doluluklarda maksimum seviyeye ulaşabilmek. Sömestr tatili için rezervasyonlar devam ettirdik. Bu artış miktarı yeni sezonda da devam edecek.